Prima pagina » TRICK OR TREAT ?

TRICK OR TREAT ?

Astazi,in scoala noastra, mare petrecere s-a dat!

Halloween , sarbatoarea in care fantoma BOO a sosit pe neasteptate si ne-a transformat in cele mai neinchipuite aparitii: vrajitoare pe matura, vampiri insetati, spiridusi care incearca sa invinga vrajitoarele cele rele si nu in ultimul rand dovlecei nazdravani.

Programul s-a deschis cu o poveste nemaiauzita dupa care, au urmat competitiile :parada costumelor , ce ne-a oferit prileul de a ne etala cu maiestrie fastuoasele tinute; cursa in saci pentru care a trebuit sa ne tinem tare, traseul oului in liungura unde precizia si echilibrul au jucat un rol extrem de important si nelipsitul dans care ne-a insufletit pe cinste. Cu toate ca probele au fost destul de dificile, ne-am distrat foarte bine mai ales ca premierea a fost pe masura, iar cosuletele noastre nu conteneau sa se umple de dulciuri delicioase. Pacat ca nu ati fost acolo, dar sunteti cu totii invitati la urmatoarele noastre evenimente!

Happy halloween day!!!

Vezi galerie foto – TRICK OR TREAT