Funny English Center

Prinde un loc in noua GRUPA

Cambridge YLE

Cursuri de limba engleza
Pentru copii

Noul an școlar mult
așteptat a sosit!

Grădinița, Școala Primară și Școala Gimnazială FEG în parteneriat cu Funny English Center,  organizează cursuri Cambridge Young English Learners (Pe nivelele PRE-YLE, STARTERS, MOVERS, FLYERS) pentru copii, la sediul Alexandru (Șoseaua Națională, nr 5).

Alături de noi, copiii vor avea parte de activități educative, interesante și creative care îl vor ajuta să își îmbunătățească cunoștințele de limba engleză.

În fiecare zi, de luni până vineri, in intervalul orar 11.00-15.00, se va putea alătura grupei potrivite, timp în care va învăța prin distracție.

Care sunt pașii?

•Contactează-ne la numărul de telefon: 0232 270 684 și îți vom da toate detaliile.

Anunțul este valabil și pentru copiii care tocmai au absolvit grupa mare pentru a-i iniția în tainele limbii engleze.

Cursuri de limba engleza pentru copii

Dorința noastră este să îl ajutăm pe copil să își dezvolte abilitați de comunicare, de scriere și un spirit creativ!
Învață limba engleză prin joc și joacă!

~Join us! Here the magic never stops and the adventure never ends!

Engleză pentru copii (3 - 12 ani)

Nivelele de pregatire si testare Cambridge

Cambridge Starters

Varsta :3-7 ani

Cambridge Starters

Varsta :6-9 ani

Cambridge Movers

Varsta :8-11 ani

Cambridge Flyers

Varsta :10-12 ani

Durata: 3h/saptamana

Taxa: 144 lei / luna

Orar cursuri de limba engleza

Practica este perfectă

Profesorii care pregatesc copii pentru examenele Cambridge le transmit abilitati de comunicare pe care le pot folosi in viata de zi cu zi, la joaca si studiu.

Cele mai bune facilități

Cambridge English reprezinta o abordare unica in invatarea, predarea si evaluarea limbii engleze. Combina experienta si cunostintele Cambridge English Language Assessment si ale Cambridge University Press.

Luni- Vineri: 11:00-15:00

Unde ne gasiti?

Soseaua Nationala nr 5, Iasi
Email: gradinita_feg@yahoo.com

Pre-inscriere-online

• În conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 privind prelucrarea datelor cu caracter personal, am luat la cunoștință și sunt de acord în mod expres și neechivoc ca datele introduse în acest formular: să fie prelucrate, utilizate și stocate de către FEG, pentru gestionarea situațiilor școlare pe durata desfășurării studiilor și întocmirea actelor de studii; să fie transmise de către FEG, dacă este cazul, către instituțiile publice care le solicită. FEG stochează datele colectate în condiţii de siguranţă, iar furnizarea acestora se realizează conform legislaţiei în vigoare. Pentru informații suplimentare privind Politica de confidențialitate, accesați link-ul Termeni si conditii
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.